Tammisto Vantaa
Taloon.com Palvelumyymälä

010 440 9205

Tammiston Kauppatie 18, 01510 Vantaa Katso sijainti kartalla

Myyjämme
Turvallista asiointia

Aukioloajat:

Maanantai 10 - 20
Tiistai 10 - 20
Keskiviikko 10 - 20
Torstai 10 - 20
Perjantai 10 - 20
Lauantai 10 - 18
Sunnuntai suljettu
Taloon.com Tammisto

Tee kodista ja pihasta suurenmoinen viihtymispaikka!

Tammiston Palvelumyymälässä esittelemme verkkokaupan laajan valikoiman parhaimmistoa henkilökohtaisen palvelun kera. Esillä mm. kylpytynnyreiitä, pihakoneita, grillejä, ovia, ikkunoita, työkaluja sekä muita rakentamisen tuotteita.

Autamme kaikissa rakentamisen ja remontoinnin haasteissa!

Myyjämme ovat rakentamisen, sisustamisen ja remontoinnin ammattilaisia ja heidän avullaan voit valita juuri sinulle parhaiten sopivat tuotteet. Taloon.comin koko verkkokaupan tuotevalikoima on käytettävänäsi myös myymälätilauksissa.

Ajankohtaista juuri nyt!

Työkaluosastomme on uudistunut! Tule tutustumaan Makitan, Ryobin ja Einhellin tuotevalikoimaan Tammistoon ja hyödynnä kampanjaedut.

Turvalliset asennukset

Asioi turvallisesti Taloon.comin Palvelumyymälässä

Otamme korona-aikana asiakkaiden ja henkilökunnan turvallisuuden vakavasti. Taloon.comin Palvelumyymälä on käsitelty suomalaisen Nanoksi Finland Oy:n kehittämällä pinnoitteella, joka tuhoaa viruksia ja mikrobeja tutkitusti ja turvallisesti. Väljissä tiloissamme on myös turvavälin pitäminen helppoa. Seuraavat turvallisuussäännöt ovat voimassa henkilökuntamme puolesta ja odotamme samaa myös asiakkailtamme.

  • Huomiomme viranomaisten määräykset ja suositukset
  • Vähintään 2 m turvaväli ja kasvomaskin käyttö
  • Hyvästä käsihygieniasta huolehtiminen
  • Henkilökuntamme ei työskentele sairaana, tai jos ilmenee edes vähäisiä flunssan oireita

Tervetuloa ostoksille!

Henkilökuntamme apunasi Tammistossa!

Timo

Timo Uosukainen

040 713 9802
timo.uosukainen@taloon.com

Jarmo

Jarmo Huuskonen

040 713 9804
jarmo.huuskonen@taloon.com

Lotta

Lotta Holmström-Kurki

050 344 0656
lotta.holmstrom-kurki@taloon.com

Johanna

Johanna Kasanen

050 530 1694
johanna.kasanen@taloon.com

Iiro

Iiro Mantere

050 501 9252
iiro.mantere@taloon.com

Iippo

Iippo Manner

050 476 3524
iippo.manner@taloon.com

Klarika Kaunissaar

044 059 0122
klarika.kaunissaar@taloon.com

Patrick

Patrick Hagelberg

050 514 5468
patrick.hagelberg@taloon.com

Tony

Tony Puumalainen

050 512 1183
tony.puumalainen@taloon.com

Krista Korhonen

050 408 5313
krista.korhonen@taloon.com

Henna Siltanen

050 572 0694
henna.siltanen@taloon.com

Vanessa

Vanessa Mahlamäki (lomalla)

050 463 9600
vanessa.mahlamaki@taloon.com

Adax Arctic Finland House Big Green Egg Bosch Power Tools EGO Power+ Gardena Kärcher Kaskipuu Kirami Kobe Lappiporras Mitsubishi Electric Mustang Muurikka Napoleon Nilfisk Panasonic Pit Boss Purmo Ryobi Stiga Swedoor Timburg weber-grill

Taloon.com Palvelumyymälä Tammisto - Usein kysyttyä

Voinko tehdä tilauksen Taloon.comin Palvelumyymälässä?
Kyllä. Voit tilata mitä tahansa Taloon.com-verkkokaupan tuotteita myös Palvelumyymälästämme. Myyjämme tekevät tilauksen ja auttavat myös sopivan tuotteen valinnassa ja kokonaisuuksien suunnittelussa.
Mitä tuotteita Palvelumyymälässä on esillä?
Esittelemme Palvelumyymälässä laajasti mm. grillejä, työkaluja, ikkunoita, ovia ja muita rakennustarvikkeita. Verkkokaupassa kerromme tuotekorteilla onko kyseisen tuotemerkin tuotteita esillä myymälässä.
Palvelumyymälässä esillä olevat tuotemerkit
Mitä tuotteita voin ostaa heti mukaan Palvelumyymälästä?
Tammiston Palvelumyymälässä voi ensisijaisesti tutustua tuotteisiin ja tilaukset toimitetaan asiakkaalle kotiin. Verkkokaupassa kerromme tuotekorteilla voiko kyseisen tuotteen ostaa heti mukaan Tammiston Palvelumyymälästä. Olethan etukäteen vielä yhteydessä tammisto@taloon.com varmistaaksesi saatavuuden.
Voinko noutaa tilaukseni Palvelumyymälästä?
Taloon.comista tilatut tuotteet toimitetaan aina asiakkaalle verkkokaupan toimitustapakuvauksessa ilmoitetulla tavalla. Valitettavasti tilauksia ei voi noutaa Tammiston Palvelumyymälästä.
Mistä tiedän, onko haluamani tuote esillä Palvelumyymälässä?
Verkkokaupassa kerromme tuotekorteilla onko kyseisen tuotemerkin tuotteita esillä myymälässä. Laajan valikoiman vuoksi kaikkia tuotteita emme pysty pitämään pysyvästi näyttelyssä. Voit varmistaa suoraan Palvelumyymälästä tammisto@taloon.com onko juuri sinua kiinnostava tuote esillä.
Palvelumyymälässä esillä olevat tuotemerkit

Syötä tähän sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme ostoskorin sinulle.

Joillekin myymillemme tarvikkeille rahti määräytyy toimitusosoitteen postinumeron ja toimitettavan määrän mukaan. Kerro meille siis ensin postinumerosi, niin voit sen jälkeen lisätä tämän tuotteen ostoskoriin. Voit määritellä rahtilaskentaan käytettävän postinumeron tässä:
Postinumero