-
Toimitusaika:n. 2-5 arkipäivää
-
Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla.
- Rahti: 6.9 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Elektronisella älytermostaatilla varustettua Ensto Beta 7 BT EB IP24 -lämmitintä voit ohjata suoraan termostaatista tai älylaitteella (Android ja iOS). Hyödyllisiä ominaisuuksina ovat kalenteriohjaus, tehostustoiminto ja loma-ajan lämmönsäätö. Voit myös seurata energiankulutusta helposti applikaatiosta. Laadukas 750 W lämmitin reagoi nopeasti lämpötilanmuutoksiin ja pitää asuintilan tasaisen lämpimänä. X-mallisen lämmityselementin ansiosta lämmittimen pintalämpötila pysy turvallisen alhaisena. IP24 roiskevesisuojattu lämmitin on varustettu kytkentärasialla.
Lämmitin Ensto Beta 7 BT EB IP24, 750W, 390x720mm, kytkentärasia
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Ensto
- Sähkötuotesarja: Beta
- Tuotenumero: S-8155007
- Korkeus: 390 mm
- Syvyys: 56 mm
- Leveys: 720 mm
- Teho: 750 W
- Jännite: 230V
- Kotelointiluokka: IP24 Info
- Väri: Valkoinen
- GTIN: 6438100362898
- Sähkönumero: 8155007
- Valmistusmaa: Suomi
- Takuuaika: 2 vuotta
- Virtauslämmitin
- Kiinteä asennus
- Ohjaus suoraan termostaatista tai älylaitteella (Android ja iOS)
- Kalenteriohjaus, tehostustoiminto ja loma-ajan lämmönsäätö
- Seuraa energiankulutusta applikaatiosta
- Monipuolinen lämpötilan muutos ulkoisesta jänniteohjauksesta
- Langaton orjalämmitinohjaus, johon voi liittää max. 10 lämmitintä
- Roiskevesisuojattu
- Elektroninen termostaatti (5 - 30 ºC)
- Kytkentärasia
- Termostaatin tarkkuus on +/- 0,1 astetta ja sen säätäminen on helppoa selkeän numeroasteikon avulla
- Varustettu kiinteällä 5 asteen lämpötilan pudotuksella
- Pintalämpötila alle 60 ºC
- Materiaali: Teräs
- Pakkauksen leveys (mm): 404,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 94,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 747,00
- Rahtipaino (kg): 5,50
-
SuosittelenSuosittelen lämpimästiLämmitin toimii erinomaisesti. Ainoastaan mietityttää, pitäisikö saunassa olla vielä parempi roiskesuojaus, lämmitin sijaitsee lauteitten alla. Toistaiseksi ei ongelmia.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Laadukkaan tuntuinen tuote.Lämmitin on tyylikkään näköinen ja lämmittää mukavasti. Olen varsin tyytyväinen tuotteeseen.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenLämpöä pakkaseenPesuhuone pysyy lämpimänä vaikka ulkona paukkuu 34 asteen pakkanmen, hiljainen tasainen lämpö, eipä tarvi pölätä jäätymistäOliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenTestaus vielä käynnissäEipäs oikein tiedä vielä , lämmittämäksi vasta tulossa ...Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Ajattoman tyylikäs ja ennen kaikkea hiljainenEnston lämpöpattereista oli entuudestaan hyvää kokemusta, joten tilasin näitä korvaamaan vanhan talon epävarmoja ja äänekkäitä laitteita. Asennukseen meni sähkärillä vain hetki, ja toimii kuten pitääkin. Eikä tarvitse kuunnella releiden napsumisia tai peltien paukkumisia. Ainoa asia mitä jäi kaipaamaan oli Beta-sarjaan leveämmät vaihtoehdot 750W teholuokassa, jotta olisi saanut ikkunan alle vielä paremmin sopimaan. BT-toimintoja en vielä käyttänyt näissä malleissa, mutta aiemmasta on hyvä peruskokemus. Ei voi suoraan käyttää älykotiohjauksissa mikä on miinusta myös, mutta en nyt sitä itse tarvitsekaan.Oliko arvostelu hyödyllinen?

Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
-
Onko tämä patteri sellainen, että siinä on valmiina sähkötulppa, minkä voi työntää seinään? Onko siinä samanlainen seinäteline kuin vanhemmassakin mallissa. Siis vanhassa 750w enston patterissa, mikä on saman näköinen kuin tämä, mutta ilman älytermostaa?1vastaus
-
■Moi! Seinäteline on, muttei pistotulppaliitosjohtoa. Tämä on sähkärin kiinteästi asennettava. Pistotulpallinen malli löytyy esim. tuotenumerolla: S-8127427 jossa on sama seinäteline.Oliko vastaus hyödyllinen?
-