-50 €
19.06. ASTI
Erämaksulaskuri
Tarjous voimassa 19.06.2023 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
-
Toimitusaika:n. 5-10 arkipäivää
-
Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla.
- Rahti: 6.9 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Ympäristöystävällinen ja hiljainen Makita DLM432Z-akkuruohonleikkuri vahvalla komposiittirungolla. Bioleikkaava tai keräävä kone on varustettu kuulalaakeroiduilla pyörillä ja virta-avaimella, joka estää tahattomat käynnistykset. Kompakti ja kevyt kone vaatii kokoontaitettavan aisarakenteen ansiosta vähän säilytystilaa. Laitteen leikkuuleveys on 43 cm ja paino vain 17,5 kg. Tämä runkoversio toimitetaan ilman akkua ja latauslaitetta.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Makita
- Tuotesarja: LXT
- Tuotenumero: MAKITADLM432Z
- Jännite: 36V
- GTIN: 0088381891226
- Valmistusmaa: Kiina
- Tuotteen paino (kg): 16,8
- Käyttövoima: Akkukäyttöinen
- Sisältää akun: Ei sisälly toimitukseen
- Akun jännite (V): 18
- Sisältää laturin: Ei
- Ruohonleikkurin tyyppi: Työnnettävä
- Leikkuumenetelmä: Keräävä, Silppuava
- Leikkuukorkeuden säätö: 13-portainen
- Leikkuukorkeus, max. (cm): 7,5
- Leikkuukorkeus, min. (cm): 2
- Kerääjän tilavuus (l): 50
- Leikkuuleveys (cm): 43
- Ruohonleikkurin suositeltu leikkuuala (m²): 575
- Takuuaika: Makitan tuotteiden takuuaika on harrastajakäytössä kaksi (2) vuotta ja ammatti- ja siihen verrattavassa käytössä puoli (1/2) vuotta.
- Kierrosluku: 3600 r/min
- Akun suojausjärjestelmä: Kyllä
- Takapyörän halkaisija: 16 cm
- Etupyörän halkaisija: 14 cm
- Ääniteho (Lwa): 92 dB
- Äänenpainetaso (LpA): 81 dB
- Melun toleranssi (K-tekijä): 3 dB
- Tärinäarvo: 2,5 m/s²
- Tärinän toleranssi (K-tekijä): 1,5 m/s²
- Rahtipaino (kg): 19,60
-
SuosittelenRuoholeikkuri makitaErittäin hyvä ostos,kevyt ja helppo käyttönen,tyytyväinenOliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenPitkä akun kestoPitkä akun kesto 5 Ah akuilla, jos tarvitsee puhdistaa teriä välillä on hyvä kun on " kuolokytkin" lähellä.Oliko arvostelu hyödyllinen?

Näitä arvosteluja hallitsee Bazaarvoice, ja ne vastaavat Bazaarvoicen Authenticity Policy -aitouskäytäntöä, jota tukevat petostentorjuntatekniikka ja ihmisten tekemät analyysit.
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
-
Kuinka suuri ero nurmikon leikkuussa on käytettäessä 5ah tai 6ah akkuja?