Kontaktori 50A 230VAC LC1D50AP7
-27%
ENÄÄ 5 PÄIVÄÄ
kpl
Erämaksulaskuri
Tarjous voimassa 18.05.2026 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
  • Toimitusaika:
    n. 2-5 arkipäivää
  • Toimitustapa: Toimitustapa
  • Rahti: Ilmainen toimitus!
TeSys sarjan EcerLink-liitimillä varustettu kontaktori. Komponenttien pieni koko ja innovatiivinen liidyntätekniikka vähentää moottorikäynnistimen tilantarvetta sekä tekee käynnistimen rakentamisesta nopeaa ja turvallista. Leveys 55mm. Komponentit voidaan yhdistää toisiinsa ilman ulkopuolisia johdotuksia S-muotoisella kiskolla. Kontaktori voidaan kytkeä tilaa säästävästi katkaisijan vierelle tai kontaktori voidaan liittää katkaisijan alapuolelle kokonaan ilman kaapelointitarvikkeita. Liittimet ovat helposti irrotettavissa, jolloin kojeiden yhdistäminen toisiinsa on yksinkertaista ja turvallista.
Kontaktorin kelan liityntäpisteet sekä vakiona olevat 1su+1av apukosketinta on sijoitettu kontaktorin päälle helpottaen sekä kytkentätyötä, että vianhakua.Kelatyyppi 50/60Hz. Napojen tyyppi 3P. Suojaava päällys. Mitat korkeus 122 mm, leveys 55 mm ja syvyys 120 mm. 230 VAC, 50A.
Tuotetiedot:
  • Tuotemerkki: Schneider Electric
  • Sähkötuotesarja: TeSys
  • Tuotenumero: S-3760284
  • Korkeus: 122 mm
  • Syvyys: 120 mm
  • Leveys: 55 mm
  • Valmistajan tuotekoodi: LC1D50AP7
  • GTIN-koodi: 3389119408707
  • Sähkönumero: 3760284
  • Valmistusmaa: Indonesia
  • Takuuaika: 18 kk
  • Tuotteen paino (kg): 0,855
  • Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 50 Hz: 230 V
  • Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 60 Hz: 230 V
  • Ohjausjännitteen tyyppi: AC
  • Mitoitusvirta Ie, AC-1, 400 V: 80 A
  • Mitoitusvirta Ie, AC-3, 400 V: 50 A
  • Mitoitusteho AC-3, 400 V: 22 kW
  • Mitoituskäyttövirta AC-4, 400 V: 25 A
  • Mitoituskäyttöteho AC-4, 400 V: 11 kW
  • Laajennettava: Ei
  • Lisäkytkimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin): 1
  • Lisäkytkimien lukumäärä (avautuva kosketin): 1
  • Päävirtapiirin liitäntätapa: Ruuviliitäntä
  • Pääkytkimien lukumäärä (avautuva kosketin): 0
  • Pääkytkimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin): 3
  • Käyttöjännite 50 Hz: 440 V
  • Käyttöjännite 60 Hz: 440 V