-
Toimitusaika:n. 2-5 arkipäivää
-
Kotiinkuljetus. Kuljetusliike soittaa ja sopii toimitusajan tai vaihtoehtoisesti paikan minne lähetyksen voi turvallisesti jättää. Huomioithan, että lähetys toimitetaan ulos, paikkaan mihin jakeluautolla pääsee.
- Rahti: 49 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Dino-Power Pro X45 on maalausurakoitsija/ammattikäyttöön suunniteltu tehokas 4,5l/min korkeapainemaaliruisku kärryllä. Varmatoimisella ja laadukkaalla maaliruiskulla onnistuu monenlaisien pinnoitteiden ruiskutus, kuten maalien, lakkojen, emalien ja lateksien. Digitaalisella ruiskutuspaineen säädöllä varmistetaan sopivat asetukset ja laadukas työnjälki ruiskutettavan materiaalin mukaan.
Kestävä, kromatusta teräksestä valmistettu kärry helpottaa ruiskun liikuttamista työmaalla. Laadukkaat tiivisteet ja kestävä männänvarsi takaavat pitkän käyttöiän. Helposti puhdistettavassa maaliruiskussa on Easy Out -pumpun jakoputkisuodatin, joka ei jumiudu, kun se poistetaan.
Suodattimen mukana tulee korkki, joka myös helpottaa puhdistusta. Älykäs digitaalinen paineensäätö ja näyttö helpottavat käyttöpaineen tarkkaa säätämistä, kun ruiskutettavien materiaalien ominaisuudet vaihtelevat. Tekniset ominaisuudet ja luotettavuus tekevät ruiskusta täydellisen työvälineen ammattilaisille
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Dino-power
- Tuotenumero: SUOMITRA102450225
- Takuuaika: 1 vuosi
- Tuotteen paino (kg): 38,4
- Jännite: 230V ~ 50 Hz
- Teho: 2000W (harjaton moottori)
- Maksimituotto: 4,5 l/min
- Paineensäätö: elektroninen
- Maksimipaine: 210 bar
- Suutin maks.: 0,84 mm
- Korkeapaineletku: 15 m (max. 90 m)
- Pakkaukseen sisältyy: Mäntäpumppu, imuletku, 15 m korkeapaineletku, korkeapainepistooli (sis. kääntösuutin 525 (1/4? kärki)), kahvasuodatin, 45 cm jatkoputki
- Pakkauksen leveys (mm): 65,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 66,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 86,00
- Rahtipaino (kg): 57,00