
Muurikivi Lakka 360x300x80 mm karelia

Ale
15%
15%
Juuri nyt!
Kampanja
-
Toimitusaika:
-
Kotiinkuljetus. Lähetys toimitetaan perille asiakkaan antamaan toimitusosoitteeseen. Kuljetusliike soittaa asiakkaalle, jolloin sovitaan sopiva toimitusaika, tai vaihtoehtoisesti paikka minne lähetyksen voi turvallisesti jättää.
- Rahti lasketaan postinumeron ja määrän perusteella:
Toimitusalueena koko Manner-Suomi poislukien Lappi ja Ahvenanmaa sekä lossi- ja lauttayhteyksien takana olevat saaristoalueet. Mikäli osoitteesi on toimitusalueen ulkopuolella, ota ennen tilaamista yhteyttä myyntipalveluun.
Lakan karelia Muurikivet soveltuu mataliin, max. 70 cm korkeisiin muureihin. Osa kivistä on viistoreunaisia, joilla kaarevat muurit onnistuvat helposti. Karelia väri sisältää punaisia, mustia ja punamustia kiviä. Muurikivet toimitetaan kokonaisena, mutta halkaistaan työmaalla, jolloin saadaan kaksi lohkopintaista muurikiveä. Muurikivistä voit tehdä kätevästi myös portaat ja helppohoitoisen kukkapenkin reunat.Lakan muurikivillä saat juuri oman näköisesi ja persoonallisen ilmeen pihaasi helposti ja vaivattomasti. Muurikivet sopivat saumattomasti yhteen erilaisten Lakka-pihakivien ja -laattojen kanssa.Lakka tarjoaa laadukkaat pihakivituotteet pihaunelmien toteuttamiseen ja innostava kokoelma palvelee niin uuden rakentajaa kuin vanhan kunnostajaakin. Lakka-pihakivien valikoimasta löydät omaan tyyliisi parhaiten soveltuvan ratkaisun. Pihakivivalikoiman tuotteilla luot klassiset kuviot ja näyttävät kaarteet, modernin linjakkaat muodot tai antiikin rouheat kivipinnat.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Lakan Betoni
- Tuotenumero: LKK-560153
- Korkeus: 80 mm
- Leveys: 300 mm
- Pituus: 360 mm
- Materiaali: Betoni
- Värit: Musta, Punainen
- Pintakäsittely: Lohkottu
- GTIN: 6419184710317
- Tuotteen paino (kg): 19
- Menekki: 21 kpl/m² (halkaisemattomia kiviä)
- Pakkauskoko (m²): 1,9
- Värin tarkenne: Värisävy Karelia, sisältää punaisia, mustia ja punamustia muurikiviä
- Muoto: Suorakulmainen
- Pihakiven tyyppi: Muurikivi
- Toimitussisältö: Yhdellä lavalla 16 kpl suorareunaisia ja 24 kpl vinoreunaisia kokonaisia kiviä
- Rahtipaino (kg): 20,00
Huomioithan, että kuvan värisävy on ohjeellinen ja tietokoneen näyttö voi vääristää tuotteen todellista sävyä.
-
Paljon valuvikaisiaMelko paljon valuvikaisia muurikiviä, jotka hajosivat viimeistään halkaistaessa.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Toimitus tuli ajallaan, tummien kivien määrä 75% toimituksesta. Ostin 9 lavaa. Muista sekoittaa kaikki lavat keskenään niin lopputulos hyvä. Paremmat ohjeet olisi suotava kulmien suhteen, varsinkin jos teet kolmion muotoisen esim. istutus altaan kukille. Huomioi että esim. 6-7 kiven korkeudella muuri kaartaa sisään, joutuu leikkaamaan kaikista kulmakivistä hieman, älä yritä tehdä 45 ast. kulmaa aloita täydellä kivellä 1 kerros niin tulos mielestäni hyvä.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Kaikki on sujunut ongelmitta. Lopputulokseen olen erittäin tyytyväinen.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Ainoa huono puoli on että tuotteeseen on saatavilla myös kulmakivi, mutta pitäisi ostaa koko lava, eli olisi hienoa jos laittaisitte kulmakiviä myyntiin kappalettainOliko arvostelu hyödyllinen?
-
Lavojen välillä on suuria värieroja. Kannattaa infota avaamaan useampi lava samanaikaisesti ja käyttämään niitä sekaisin. Jos olisin käyttänyt vain yhden lavan kerrallaan, olisi lopputulos ollut kaikkea muuta kuin silmälle sopiva. Lavassa on suhteellisen paljon vinopääkiviä, suoraa saisi olla enemmän mukana. Jos on vinopääkiviä, miksi vain yhteen suuntaan? Minun rinteeni kaartui osin ulospäin ja siihen olisi sopinut paremmin toisen suunnan vinous. Nyt väliin jää selkeä rako, joka pitää sitten täyttää maa-aineksella. Kiviä itsessään on kyllä helppo latoa. Jonkun vinkin kiivien halkaisemisesta voisi vaikka nettisivuillanne antaa.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Muurikivet on OK, mutta kun pyysin erikseen tilatessa (Taloon.com) kivien toimitusta kahden viikon päähän kun oli ulkomaan matkalla siihen saakka niin se ei onnistunut. Kivet vain tuotiin ja "väkisten" valvomattani työmaalle matkani aikana. 600 kg paletteja ei itse voi enää mitenkään siirtää siitä mihin ne kuormaautosta jätetään!Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Oliko arvostelu hyödyllinen?