-61%
ENÄÄ 4 PÄIVÄÄ
Sadesuihkusetti Hansgrohe Crometta E Showerpipe 240 1jet, termostaattihanalla, juoksuputkella, suihkupää ⌀240mm, kiiltävä kromi

Erämaksulaskuri
Tarjous voimassa 14.07.2025 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
30 päivän alin hinta: 649.90 €
-
Toimitusaika:n. 1-3 arkipäivää
-
Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla.
- Rahti: 6.99 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Ylellinen sadesuihkusetti Hangrohe Crometta E Showerpipe 240 1jet takaa, että suihkussa käynti on joka kerta pelkkää juhlaa. Setti sältää Hansgrohen Crometta E 240 -yläsuihkun sekä Ecostat Comfort -termostaattihanan, jotka yhdessä tekevät suihkussa käynnistä pienen elämyksen. Settiin kuuluvan käsisuihkun pidike on korkeussäädettävä ja kuuman veden rajoitin on myös säädettävä, ja 40°C sijaitseva turvanuppi varmistaa, ettet vahingossa polta itseäsi kuumalla vedellä. Liu'un kulma säädettävissä 45°. Setti sisältää erikoispitkän pystyputken, jonka ansiosta se voidaan asentaa ammeen yhteyteen ja putken voi lyhentää sopivaan mittaan. Huom! Jos asennuksessa käytetään sulullisia liittimiä, on tilattava erikseen korotuskappale Showerpipen yläkiinnitykseen #95239000.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Hansgrohe
- Tuotesarja: Crometta E
- Tuotenumero: HG27869000
- Korkeus: 1547 mm
- Syvyys: 470 mm
- Leveys: 304 mm
- Väri: Kromi
- GTIN-koodi: 4059625295144
- LVI-numero: 6350949
- Valmistusmaa: Saksa
- Takuuaika: 5 vuotta
- Sadesuihkun halkaisija (mm): 240
- Viimeistely: Kiiltävä
- Sisältää hanan: Kyllä
- Hanassa juoksuputki: Kyllä
- Sisältää sadesuihkun: Kyllä
- Sisältää käsisuihkun: Kyllä
- Sisältää suihkuletkun: Kyllä
- Sisältää suihkun pidikkeen: Kyllä
- Hanan toimintatapa: Termostaattihana
- Vettä säästävä: Ei
- Hierova: Ei
- Lämpötilanrajoitin sisältyy: Ei
- Toimitussisältö: Yläsuihku, käsisuihku, termostaattinen ammehana, suihkuletku, liuku
- Suihkun koko: 240 x 240 mm
- Suihkumuodot: Rain
- Kuulanivel: Yläsuihkun kulma säädettävissä
- Suihkuputken pituus: 350 mm
- Virtaama: Rain (3 bar): 17 l/min
- Ammehanan virtaama: 20 l/min
- Liitoskoko: DN15
- Liitoskierre: G 1/2
- Seinäasennus 150 mm ± 12 mm
- Sertifikaatit/luokitukset: STF tyyppihyväksyntä
- Ääniluokka: 1
- Asennustapa: Pinta-asennus, Seinälle asennettava
- Pakkauksen leveys (mm): 530,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 125,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 1 520,00
- Rahtipaino (kg): 7,63
Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä tuoteryhmistä:
-
SuosittelenHyvin toimiva suihkusettiHelppo asentaa vanhan setin tilalle,selkeät säätö"nupikat" ja säädöt toimii hyvin,muutenkin hyvänlaatuisen oloinen setti.vasta n.viikon ollut käytössä.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenSuihkut toimineet hienosti. Hyvä ostos, sai vastinetta rahalle.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenHansgrohe Crometta E240 suihkusettiOlen todella tyytyväinen, toimii hyvin ja näyttää hyvältä.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenKuukauden olleet käytössö kaksi sadesuihkua. Kannatti ostaa, tuo pientä luksusta kylpyhuoneeseen ja mukava käyttää. Ainut miinus, että sadesuihkusta tulee ensin vähän aikaa kylmää vettä mutta muuttuu lämpimäksi nopeasti. Onko tämä ominaisuus kaikissa sadesuihkuissa vai mistä johtuukaan?Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenTyylikäs ja toimiva valintaSuihkusettin asennus meni ongelmitta ja toimii juuri niin kuin pitää!Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenHyvä ja kaikin puolin toimiva settiOikein hyvä ja toimiva sadesuihku. Helppo ja miellyttävä käyttää. Sadesuihku-osio tiputtaa suihkun jälkeen vettä hetken aikaa, mutta muuten ei valittamista.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenSuihkusetti Hansgrohe Crometta E 240 1jet ShowerpiSuihkusetti ollut käytössä n. kuukauden ajan. Olemme olleet erittäin tyytyväisiä tähän ostokseen, helppokäyttöinen ja meidän kylpyhuoneeseen sopiva.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenHelppo asentaa ja käyttää voin suositellaPitkän odotuksen jälkeen suihusetti saapui perille hyvin pakatussa myyntipakkauksessa. Asennusohjeet olivat selkeät ja helppo lukea. Mukana olleet epäkeskoliittimet jäivät käyttämättä koska niistä puuttuivat sulut. Muuten kaikki osat olivat laadukkaita ja yhteensopivuus kuten pitääkin. Termostaattisekoitajan käyttö on erittäin helppoa koska loogiset hyvin näkyvät kuviot kertoo käyttötavan, varsin näin ikänäköä saavuttavalle henkilölle. Käsisuihkun hierova ominaisuus oli mukava yllätys. Sadesuihku on myös erittäin toimiva ja rentouttava.Oliko arvostelu hyödyllinen?

Näitä arvosteluja hallitsee Bazaarvoice, ja ne vastaavat Bazaarvoicen Authenticity Policy -aitouskäytäntöä, jota tukevat petostentorjuntatekniikka ja ihmisten tekemät analyysit.
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/