30 päivän alin hinta: 5.00 €
-
Toimitusaika:n. 5-10 arkipäivää
-
Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla.
- Rahti: 19.9 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Ruukin säädettävää koukkua on helppo käyttää ja sillä varmistat vesikourujen kiinnityksen oikeaan asentoon eri kattokaltevuuksilla. Tuote voidaan säätää 0-45 asteen kulmaan. Yhtenä kappaleena toimitettava tuote on näppärä asentaa. Tämä malli sopii 125 mm vesikouruille.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Ruukki
- Tuotenumero: R-393186X
- Halkaisija: 125 mm
- Rahtipaino (kg): 0,27
Saattaisit olla kiinnostunut myös näistä tuoteryhmistä:
Myydyimmät tuotteet
-
SuosittelenHienot sadevesikourut.Helpot asennettavat ja hyvin sopivat. Kaadot ja kallistukset onnistuu hyvin.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
SuosittelenOuto härpäkeTuote kuvatun mukainen ja toimii käyttötarkoituksessa. Tosin asentaminen tuotti päänvaivaa, muotoilu on sen verran erikoinen, että joku kuva asennuksesta olisi ollut kiva.Oliko arvostelu hyödyllinen?
-
Tummanharnaat rännit, tosi hyvä väri pientalossa.Hyvä tuote. Helppo asentaa ja toimii. Asiallinen ja säätömahdollisuus on loistava.Oliko arvostelu hyödyllinen?
Näitä arvosteluja hallitsee Bazaarvoice, ja ne vastaavat Bazaarvoicen Authenticity Policy -aitouskäytäntöä, jota tukevat petostentorjuntatekniikka ja ihmisten tekemät analyysit.
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/
-
Kuinka tiheään koukut tulisi olla?2vastausta
-
Hei, Ruukin sadevesijärjestelmien koukut lasketaan 900 mm jaolla. Aloituspäähän muistettava laskea yksi lähtökoukku. Jos kouruissa on jatkoskohtia, niin jatkoskohtaa voi vahvistaa laittamalla sen lähelle koukun. Tämä koukku voi toki osua tuolla 900 jaollakin jatkoskohdan viereen. Rakentavin terveisin Olli Hurmerinta Senior Product Specialist Products & Services Ruukki Construction Oy Puh +358407466491 olli.hurmerinta@ruukki.com www.ruukkikatot.fiOliko vastaus hyödyllinen?
-
■Laitoin 900mm,kattokannatjien kohdille.Oliko vastaus hyödyllinen?
-