Tyhjennyspumppu Grundfos AP12.40.08.A1 upotettava
-58%
ENÄÄ 5 PÄIVÄÄ
kpl
Erämaksulaskuri
Tarjous voimassa 18.05.2026 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
  • Toimitusaika:
    n. 4-6 viikkoa
  • Toimitustapa: Toimitustapa
Juoksupyörä on puoliavoin-tyyppinen ja sillä on 12 mm vapaa läpäisykyky pintavesien, perus- vesien, hulevesien ja vastaavien pumppaukseen. Pumpussa on kaksinkertainen akselitiiviste joiden välissä on öljytila. Öljytila on täytetty tehtaalla myrkyttömällä erikoisöljyllä.
Tuotetiedot:
  • Tuotemerkki: Grundfos
  • Tuotenumero: LVI-4822531
  • Teho: 1300 W
  • Jännite: 230V
  • Kotelointiluokka: IP68 Info
  • Grundfos-tuotenumero: 96010980
  • LVI-numero: 4822531
Neste:
  • Pumpattava neste: Kaikki newtonilaiset nesteet
  • Nesteen lämpötila-alue: 0 .. 55 °C
  • Tiheys: 998.2 kg/m³
Tekniset:
  • Juoksupyörän tyyppi: Puoliavoin
  • Suurin partikkelikoko: 12 mm
Materiaalit:
  • Pumpun pesä: Ruostumaton teräs, DIN W.-Nr. 1.4301, AISI 304
  • Juoksupyörä: Ruostumaton teräs, DIN W.-Nr. 1.4301, AISI 304
Asennus:
  • Pumpun paineaukko: Rp 1 1/2
  • Suurin asennussyvyys: 7 m
Sähkötiedot:
  • Moottorityyppi: PSC
  • C käy: 16 µF
  • Syöttöteho - P1: 1.3 kW
  • Syöttötaajuus: 50 Hz
  • Nimellisjännite: 1 x 230 V
  • Nimellisvirta: 5.9 A