Tarjous voimassa 19.10.2026 asti tai niin kauan kuin tavaraa riittää.
30 päivän alin hinta: 419.90 €
-
Toimitusaika:n. 2-4 viikkoa
Haja-asutusalueille harvempi jakelu. -
Toimitustapa:
Kotiinkuljetus. Kuljetusliike soittaa ja sopii toimitusajan tai vaihtoehtoisesti paikan minne lähetyksen voi turvallisesti jättää. Huomioithan, että lähetys toimitetaan ulos, paikkaan mihin jakeluautolla pääsee. - Rahti: 89.9 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Vaatekaappi BEGA / LONDON II, beige, yhdistää käytännöllisyyden ja tyylikkään muotoilun. 215 cm korkea kaappi tarjoaa reilusti säilytystilaa liukuoviensa takana, joita koristavat pystysuorat peilit. Vankka rakenne on valmistettu kestävästä laminoidusta levystä, ja hopeanväriset muovijalat tuovat eleganttia ilmettä. Hyllyjen ja vaatetangon ansiosta kaappi on monipuolinen ratkaisu vaatteiden ja asusteiden säilytykseen. Valmistettu Puolassa, takuuaika 24 kuukautta.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Nomla
- Kalustemallisto: Bega
- Tuotenumero: MRJ-404436XXX
- Korkeus: 2150 mm
- Syvyys: 580 mm
- Leveys: 1800 mm
- Valmistusmaa: Puola
- Takuuaika: 24 kk
- Materiaalin tarkenne: 16 mm laminoitu levy, reunat viimeistelty ABS:llä, jalat hopeanväristä muovia (20 cm pitkät)
- Liukuovijärjestelmä Sevroll Micra-tyylisillä alumiinikiskoilla
- Pystysuorat peilit etulevyissä
- Varustettu tangolla ja tilavilla hyllyillä
- Peili sisältyy toimitukseen
- Muoto: Suorakulmainen
- Asennuspaikka: Lattia
- Pakkauksen leveys (mm): 625,00
- Pakkauksen korkeus (mm): 75,00
- Pakkauksen syvyys (mm): 2 210,00
- Rahtipaino (kg): 148,00
-
SuosittelenMatalalaatuinen peilikaappi kilpailukyk. hinnalla.Lyhyesti: "Arkijärjellä" tämän kanssa pärjää, mutta kiirus ei kannata olla. Kokoaminen on sinällään yksinkertainen prosessi, vaatii toki tilaa. Muista tehdä puhtaan maton tai muun pehmeän alustan päällä, kuten ohjeissakin mainitaan. Pienetkin roskat alla tekevät heti jälkiä, joten imuroi alusta ennen levyjen asettamista alustalle. Kaapin runkoihin /hyllyihin käytetty materiaali on erittäin haurasta ja maalipinta ohut, syytä siis olla erityisen varovainen niitä käännellessä ja liikutellessa. Levyjen kulmat kestävät katsomisen, ei paljon enempää.. Maalipinta ja lastulevy myös lohkeavat TODELLA helposti, joten harkittuja liikkeitä. Kiinnitystarvikkeet ovat heikkolaatuisia, joten kiristäessä käytä oikeaa avainta ja tee kaikki varoen ja varmista että ovat suorassa, muuten ruuvit korkkaa tai pyöritettävät kiinnitystarvikkeet halkeavat. Hyllytapit sopivat vaihtelevasti reikiin, ei kannata lyödä paikalleen. Ota rungosta ristimitat ja mallaa taustalevyt (Nekin lohkeavat helposti) kunnolla ennen kiinnittämistä. Niiden naulaaminen on osin arpapeliä, varsinkin kun asennat toista levyä paikalleen etkä näe alle missä levyjen syrjät kulkee. Naulan lyömiseen oli kiinnitystarvikepussissa kätevä naulanpidin, siitä iso plussa. Ovien rullat oli helppo asentaa ja niihin oli hyvät ohjeet. Ovia säätäessä muista katsoa ettet nosta liikaa, ettei peilin kulma ota kaapin rakentesiiin ja rikkoudu. Ovenkahvat eivät mahdu asennettujen ovien taa, joten itse asensin pehmustetallat ovien pieliin kahvojen osumiskohtiin vaurioiden välttämiseksi. Omassani oli myös toisen kahvan ruuvien läpireiät poraamatta läpi asti. Valmiina kaappi on hyvännäköinen ja säätämällä sen saa toimimaan (Aiemmin mainittuja kahvoja lukuunottamatta) hyvin. Aika näyttää kuinka hyvin kestää käyttöä. Suosittelu varauksin, ylläolevat huomioiden. (Kuljetusten kanssa oli ongelmia ja vaurioitumista, mutta se ei ole Taloon.com vaikutuspiirissä oleva asia.)Oliko arvostelu hyödyllinen?
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/