-
Toimitusaika:n. 5-10 arkipäivää
-
Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla.
- Rahti: 9.99 € Useamman tuotteen yhteisrahdin saat selville lisäämällä haluamasi tuotteet ostoskoriin.
Aquaphor K3–K2–K7 -vaihtosuodattimien sarja on suunniteltu Crystal-sarjan virtaussuodattimiin ja tarjoaa kolmivaiheisen vedenpuhdistuksen juomavesitasolle. K3-suodatin toimii esisuodattimena ja poistaa suuret hiukkaset, kuten ruosteen ja hiekan, jopa 5 mikronin kokoon asti. K2 hoitaa syväpuhdistuksen, poistaen aktiivikloorin, raskasmetallit ja orgaaniset aineet 3 mikronin tarkkuudella. K7 viimeistelee veden puhdistuksen suodattamalla jopa 0,8 mikronin kokoiset epäpuhtaudet, mukaan lukien mikromäärät haitallisia aineita.
Suodattimien käyttöikä on jopa 8000 litraa, ja puhdistusnopeus enintään 2,5 litraa minuutissa. Käyttölämpötila-alue on +5 °C – +38 °C ja maksimipaine 6,5 atm. Suositeltu vaihtoväli on 6 kuukauden välein optimaalisen vedenlaadun säilyttämiseksi.
Tuotetiedot:
- Tuotemerkki: Aquaphor
- Tuotenumero: AQUA208334
- GTIN-koodi: 4744131010953
- Valmistusmaa: Viro
- Rahtipaino (kg): 1,94